super game e-sport

Podsumowanie SUPER GAME e-sport Konin

Kolejny turniej od SUPER GAME e-sport przeszedł do historii. Zakończyły się zmagania w Koninie. 

Trzecia runda obecnego sezonu rozgrywek SUPER GAME e-sport zagościła w Koninie. Była współorganizowana przez: tamtejszy Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika wraz z Miastem Konin i Obiektem Rekreacyjno-Sportowym Rondo. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał osobiście w sobotę o godzinie 12:00, sekretarz Miasta Konin, który życzył zawodnikom sukcesów oraz podziękował uczestnikom za liczne przybycie.

Zespoły biorące udział

Na turnieju pojawiło się 16 drużyn pucharowych oraz 8 reprezentacji szkolnych. Mecze były bardzo wyrównane oraz obfitowały w wiele emocji. Nasze zmagania rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie 9:00. Zespoły pucharowe rozgrywały swoje mecze w grupach, a drużyny szkolne toczyły zacięte boje o miejsce w półfinałach. Te były zaplanowane na następny dzień.

 Przebieg turnieju CS:GO

Zaraz po zakończeniu rozgrywek grupowych nastąpiła faza play-off, gdzie zespoły mierzyły się ze sobą w ćwierćfinałach. W sobotę, poznaliśmy również półfinalistów HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie. Okazali się nimi: Vex.esport, Wódkomacik, ByleCo oraz Invicta Gaming. Ku zdziwieniu oglądających, mecz, który dla niektórych mógł wydawać się przedwczesnym finałem, zakończył się niespodziewanie szybko – Vex.esport pokonało Invicta Gaming wynikiem 2:0 i wkroczyło do finału rozgrywek. Drugi mecz półfinałowy był zdecydowanie bardziej wyrównany. Skład grający pod nazwą Wódkomacik potrzebował trzech map, aby pokonać drużynę ByleCo i dołączyć do czekającego już w finale Vex. Ostatni mecz turnieju – zgodnie z przewidywaniem większości zainteresowanych, zakończył się zwycięstwem Vex.esport, które pokonało Wódkomacik wynikiem 2:0 w mapach. Trzecie miejsce zajęła drużyna Invicta Gaming.

Mistrzostwa szkół

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie również dostarczyły kibicom zebranym w Koninie wielu wrażeń. Na turniej zjechały się reprezentacje z całej Polski! Tutaj jednakże, system rozgrywek był nieco inny. Zespoły szkolne mierzyły się ze sobą od samego początku w systemie BO3.

Pierwszego dnia poznaliśmy szkoły, które zameldowały się w półfinałach. Kilkanaście godzin później wszystko było już jasne. ZSP nr 1 w Inowrocławiu pokonało w wielkim finale ZSEO z Gniezna, a sam mecz był niesamowity. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie, jednak ostatecznie zwycięzca mógł być tylko jeden. Trzecie miejsce zajęło CKZiU w Wołowie, które poradziło sobie z faworytem lokalnej społeczności – Zespołem Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koninie, pokonując rywala wynikiem 2:0.

Pozostałe atrakcje

Dodatkowo zgodnie z tradycją, podczas wydarzenia, odbywały się również liczne turnieje indywidualne, gdzie co każdą godzinę uczestnicy zaciekle walczyli o nagrody w grach: CS:GO, League of Legends i Quake Champions.

Oprócz tego, przez cały czas trwania imprezy, odwiedzający próbowali swoich sił na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport, który sygnowany jest marką TAG Heuer. Uczestnicy walczyli do ostatniego przejazdu o zajęcie jak najwyższego miejsca w tabeli czasów.

Ostateczne wyniki

Drużyny, które zajęły miejsca na podium w HIRO Quersus Pucharze Polski w E-sporcie:

 1. miejsce – Vex.esport
 2. miejsce – Wódkomacik
 3. miejsce – Invicta Gaming

Reprezentacje szkolne, które zajęły miejsca na podium w LG Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie:

 1. miejsce – ZSP nr 1 w Inowrocławiu
 2. miejsce – ZSEO w Gnieźnie
 3. miejsce – CKZiU w Wołowie

W przypadku rozgrywek indywidualnych FIFA 18, na podium znaleźli się:

 1. miejsce – Filip Drozdek
 2. miejsce – Bartłomiej Borkiewicz
 3. miejsce – Oskar Olkowski

Osoby, które uzyskały najlepszy czas okrążenia na torze Nürburgring GP na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport:

 1. miejsce – Dawid Szejna
 2. miejsce – Cezary Wrotecki
 3. miejsce – Mikołaj Wrotecki

Podziękowania dla wspierających

Organizacja SUPER GAME e-sport dziękuje sponsorom, którzy przyczynili się do przeprowadzenia całego wydarzenia w Koninnie. Do tego grona należą: HIRO, Quersus, LG, NTT System, sklep.ntt.pl, MSI, Teetres Esport Clothing, FSP, Thermaltake, iXXL Studio Reklamy, iDrukarnia.pl oraz Pukawka.pl.

Za transmisję telewizyjną odpowiadała ekipa E-SPORT TV, a mecze specjalnie dla oglądających komentowali: Krzysztof Zbychu Fedorowicz oraz Bartłomiej BSG Sękowski.

Szczególne podziękowania – zdaniem SGE, należą się: Miastu Konin, Zespołowi Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koninie oraz Ośrodkowi Sportowo-Rekreacyjnemu Rondo.

Autorem informacji jest Paweł Maśnica – dzięki za podesłanie informacji!

Źródło: SUPER GAME e-sport


Jeżeli macie dla nas jakieś ciekawe info o własnej: drużynie, organizacji, turnieju lub innym projekcie esportowym, to serdecznie zachęcamy was do skorzystania z naszej usługi sycliknews.

Jeśli macie do nas jakieś pytania, to wyślijcie je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.

Zapraszamy was także do obserwowania nas na Facebooku.

About Redakcja Syclik

Redakcja Syclik.pl to nie tylko osoby publikujące posty. To także ich autorzy, którzy podsyłają nam potrzebne materiały.