Regulamin

Regulamin Syclik.pl

Poniższy regulamin dotyczy strony Syclik.pl – bloga który na niej się znajduje oraz wszystkich osób, które: biorą udział przy tworzeniu treści publikowanych na stronie lub są czytelnikami wyżej wymienionej strony.

I. Założenia ogólne

 1. Syclik.pl to blog internetowy, na którym pojawiają się treści dotyczące: esportu, gier, filmów, seriali, książek i komiksów.
 2. Od dłuższego czasu strona kładzie główny nacisk na informacje o partnerach, które pojawiają się co jakiś czas w formie krótkich newsów na stronie głównej.
 3. Strona jest nastawiona głównie na czytelników z Polski i w takim języku tworzone są wszystkie oryginalne materiały Syclik.pl.
 4. Publikowane na stronie newsy funkcjonują na prawach cytatu. Każdy tego typu tekst zawiera odnośnik do publikacji lub miejsca. w którym redakcji udało się pozyskać informację.
 5. Jeżeli  publikowane są niepotwierdzone wiadomości, to zawsze pojawia się na ten temat odpowiednia adnotacja, tak żeby nie wprowadzać czytelników w błąd.
 6. Social media Syclik.pl stanowią nierozłączny element bloga Syclik.pl. Oznacza to, że zapisy regulaminu obejmują także konta Syclik.pl w social mediach.
 7. Materiały publikowane na stronie Syclik.pl mogą zawierać subiektywną ocenę autora tekstu, z którą czytelnicy nie muszą się zgadzać.
 8. Materiały publikowane na stronie są własnością bloga Syclik.pl. Kopiowanie materiałów Syclik.pl może odbywać się tylko za zgodą właściciela strony.
 9. Materiały Syclik.pl można udostępniać na swoich stronach, o ile pojawi się odpowiednia adnotacja, dotycząca źródła pozyskania treści (domyślnie adres strony lub link/odnośnik do tekstu).

II. Dane osobowe

 1. Jedyne dane osobowe jakie kolekcjonuje Syclik.pl, to imiona i nazwiska graczy, którzy występują w poszczególnych zespołach/organizacjach, a o których pisane są newsy i pozostałe artykuły. Ewentualnie te same dane są wykorzystywane do kontaktowania się z kapitanami/menedżerami/właścicielami na Facebooku lub Mesendżerze.
 2. Jeżeli ktoś nie chce, żeby jego dane widniały na stronie, to zawsze ma prawo napisać do nas z prośbą o ich zdjęcie ze wszystkich naszych newsów i tekstów, w których występuje.
 3. Podobnie ma się sytuacja w przypadku publikowania informacji zawierających błędne dane – wystarczy, że błędy zostaną zgłoszone (poprze: email, formularz kontaktowy, fanpage), a redaktorzy Syclik.pl je poprawią.
 4. Na stronie publikowane są także imiona i nazwiska osób publicznych. Dotyczy to głównie twórców: książek, filmów, seriali i komiksów.
 5. Dane osobowe czytelników mogą być kolekcjonowane przez pozostałych usługodawców, którzy działają pośrednio na naszym blogu, jak chociażby: Facebook, Google, Yandex.

III. Dane statystyczne

 1. Dane statystyczne są kolekcjonowane głównie przez podmioty zajmujące się zbieraniem danych ilościowych, na podstawie których tworzone są ogólne statystyki dotyczące ruchu na stronie. Dzięki nim, osoby odpowiedzialne za prowadzenie Syclik.pl mogą dowiedzieć się, ile osób wchodzi na stronę oraz jakie treści są przez czytelników najchętniej czytane.
 2. Wchodząc na Syclik.pl automatycznie akceptujesz zbieranie powyższych informacji.
 3. Obecnie Syclik.pl korzysta z następujących narzędzi do zbierania danych ilościowych: Google, Yandex Metrica, Facebook, Twitter, Slimstat Analytics. Większość z nich korzysta z ciasteczek, o których więcej możecie przeczytać także na naszej stronie oraz w komunikacie, który pojawia się, gdy pierwszy raz odwiedzicie nasz adres internetowy.
 4. Dane statystyczne wykorzystujemy do naszych prezentacji biznesowych oraz raportów, które pozwalają nam określić, na jakim poziomie rozwoju obecnie znajduje się portal Syclik.pl.
 5. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, Syclik.pl jest w stanie udostępnić określone dane ilościowe innym podmiotom.

IV. Publikowane treści

 1. Wszystkie treści publikowane na stronie są udostępniane także w social mediach Syclik.pl.
 2. Za przygotowywanie treści na stronie odpowiedzialni są redaktorzy Syclik.pl.
 3. Wiadomości są tworzone wspólnie przez całą redakcję bloga (podmiot zbiorowy).
 4. Autorami artykułów są poszczególni redaktorzy Syclik.pl.
 5. Treści publikowane na stronie mogą zawierać opinie redaktorów lub autorów artykułów/recenzji. Nie mogą jednak bezpośrednio godzić w dobro innych ludzi i podmiotów (o ile nie występują żadne dowody).

V. Social media

 • Obecnie Syclik.pl korzysta z dwóch kanałów social media. Pierwszym jest Facebook, a drugim Twitter.
 • W social mediach Syclik.pl udostępniane są materiały okolicznościowe oraz treści publikowanej wcześniej na stronie Syclik.pl oraz na stronach partnerów Syclik.pl.
 • Za wszystkie dane osobowe pojawiające się w wyżej wymienionych kanałach mediów społecznościowych, odpowiadają właściciele tych portali.
 • Na potrzeby Syclik.pl wykorzystywane są dane ilościowe pochodzące ze statystyk udostępnianych poprzez narzędzia poszczególnych portali typu social media.
 • W kanałach mediów społecznościowych należących do Syclik.pl mogą być organizowane konkursy.
 • Komentowanie postów musi odbywać się z poszanowaniem każdego użytkownika.
 • Konwersacje publiczne pod postami Syclik.pl muszą trzymać pewien poziom (znikoma ilość: wulgaryzmów, wyzwisk, prowokowania innych użytkowników do negatywnych reakcji etc.).
 • Syclik.pl zastrzega sobie prawo do blokowania użytkowników, którzy nagminnie łamią powyższe postanowienia zawarte w tym punkcie.

VI. Partnerstwa – pakiet podstawowy

 1. Współpraca ze strony Syclik.pl w pakiecie podstawowym, wygląda w następujący sposób. Syclik.pl zajmuje się pozycjonowaniem w internecie informacji na temat projektów esportowych (głównie newsy + odnośniki).
 2. Syclik.pl może zaproponować: publikację newsów o waszym projekcie (o ile redaktorzy otrzymają odpowiedni materiał) oraz dodanie na stronie odnośnika w zakładce Partnerzy.
 3. W zamian Syclik.pl oczekuje od partnerów oznaczania przy postach na fanpage’u lub podsyłania informacji, które potrzebne są do tworzenia wspomnianych wyżej newsów. Możliwe jest także wstawienie logotypu Syclik.pl na baner fanpage’a lub odnośnik na stronie – wtedy automatycznie sprawdzane są nowe treści w celu tworzenia newsów.
 4. Syclik.pl wymaga od chętnych do podjęcia partnerstwa, aktywnego prowadzenia fanpage’a danego projektu przez okres przynajmniej 30 dni (nie może być dłuższych przestojów w publikowaniu nowych postów).
 5. Po 30 dniach nieaktywności w social mediach, współpraca jest uznawana za zakończoną. Od tej decyzji mogą pojawić się wyjątki, o ile redakcja Syclik.pl dostanie informacje na temat przyczyn nieaktywności.
 6. Wszystkie dane osobowe dotyczące graczy i pozostałych członków twojego projektu są publikowane na bazie udostępnianych informacji. Jeżeli ktoś nie życzy sobie, żeby wspomniane dane były publikowane, może skontaktować się z Syclik.pl w celu rozwiązania problemu.
 7. Jeżeli jesteś zainteresowany tego typu współpracą i spełniasz wcześniej wymienione wymagania, to prosimy o podesłanie renderu logotypu waszego projektu – bez tła, najlepiej w formacie png. Potrzebna jest także krótka informacja o was, która będzie wstawiona w zakładce Partnerzy.
 8. Render logotypu musi być generowany z pliku projektowego. Nie może być wyciętym elementem z grafik rastrowej (nie przyjmujemy wycinanek).
 9. Zbiór wszystkich potrzebnych grafik Syclik.pl znajdziecie w dziale Media.
 10. Wszyscy partnerzy – co miesiąc, biorą udział w konkursie na najpopularniejszy news (wiadomość). Nagrodą jest bon o wartości 50 zł. News jest wybierany na podstawie ilości użytkowników, którzy zdecydowali się zapoznać z treścią newsa.
 11. Syclik.pl zastrzega sobie prawo do natychmiastowej rezygnacji z partnerstwa, jeżeli działania danego projektu godzą pośrednio lub bezpośrednio w dobre imię marki Syclik.pl.
 12. Partner Syclik.pl może w każdej chwili zrezygnować z partnerstwa. W takim wypadku prosimy jednak o podanie powodu podjęcia decyzji o rezygnacji.

VII. Partnerstwa – pakiet rozszerzony

 1. Żeby skorzystać z pakietu rozszerzonego należy mieć partnerstwo z Syclik.pl.
 2. Partnerzy korzystający z tego pakietu otrzymują oddzielną kategorię, która jest wyświetlana na stronie głównej.
 3. Newsy na temat partnerów korzystających z tego pakietu są wyróżnione za pomocą nowych grafik (złota ramka).
 4. Logotypy partnerów korzystających z pakietu rozszerzonego (na czas korzystania z niego) są zamieszczane na banerze znajdującym się na fanpage’u Syclik.pl.
 5. W dolnej części newsa zamieszczane są odnośniki do stron lub fanpage’y partnerów korzystających z pakietu rozszerzonego.
 6. Partnerzy korzystający z pakietu rozszerzonego, dostają 20% rabat na usługi oferowane przez Syclik.pl.
 7. Z pakietu rozszerzonego może korzystać na raz tylko 5 projektów.
 8. W celu zamówienia pakietu rozszerzonego należy skontaktować się z Syclik.pl drogą mailową lub poprzez fanpage.

VIII. Sycliknews

 1. Sycliknews to usługa oferowana przez Syclik.pl.
 2. W ramach Sycliknews każdy może wysłać do nas informacje, które jego zdaniem mają ukazać się na łamach bloga Syclik.pl.
 3. Usługa Sycliknews jest darmowa.
 4. Zgłoszenie informacji odbywa się poprzez wypełnienie formularza na stronie sycliknews, a następnie wysłanie zgłoszenia.
 5. Jeżeli informacja spełnia wymagania, to jest publikowana w terminie do 7 dni od otrzymania zgłoszenia.

IX. Postanowienia końcowe

 1. Wchodząc na jakąkolwiek stronę syclik.pl akceptujesz powyższy regulamin bloga Syclik.pl.
 2. Korzystając z bloga Syclik.pl automatycznie wyrażasz zgodę na udostępnianie podmiotom trzecim (szerzej opisanym w punkcie III), niektórych anonimowych danych ilościowych, które są przetwarzane przez odpowiednie narzędzia, w celu określenia ruchu na naszej stronie.
 3. Wchodząc na Social Media Syclik.pl zobowiązujesz się do przestrzegania regulaminu bloga Syclik.pl.
 4. Osoby odpowiedzialne za Syclik.pl, zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu.
 5. Data ostatniej aktualizacji regulaminu: 08.09.2018 r. Wersja 4.